www.madej-handmade.pl

Co to jest stół z żywicy Live Edge?

Styl i estetyka odgrywają znaczącą rolę, jeśli chodzi o życie w epoce Instagrama. Przedmioty, które ludzie sprzedają, kupują i wytwarzają są kreatywne, jak nigdy wcześniej. Nowe trendy w projektowaniu mebli i wystroju wnętrz pojawiają się i znikają każdego roku, a czasami moda ta ma znaczny wpływ na rękodzieło i meble wytwarzane z drewna.

Obecnie popularność zyskały dwa trendy: żywica epoksydowa i stół z żywicy Live Edge. Od blatów barowych, przez podstawki, po stoły epoksydowe – live edge, żywica epoksydowa i drewno to idealne połączenie, ale czy ten trend się utrzyma?

Praca z drewnem to styl projektowania, który łączy w sobie organiczną, naturalną krawędź i charakter drewnianej deski. W porównaniu z prostymi i idealnie równymi krawędziami stołów, to właśnie stół z żywicy Live Edge wygląda tak, jakby pochodził prosto z drzewa.

Live edge pozostawia rustykalny wygląd, którego nie znajdziesz nigdzie indziej i zyskał popularność dzięki niedawnemu trendowi wystroju wnętrz, łączącemu nowoczesne gospodarstwo wiejskie z industrialem, które można dziś zobaczyć w wielu domach. Prawdopodobnie zobaczysz projekty na żywo w wielu restauracjach, firmach i sklepach. Ale istnieją pewne wady stołów z żywicy Live Edge.

Stół z żywicy Live Edge detal
Stół z żywicy Live Edge detal

Jedną z najczęstszych wad jest to, że nieregularności w drewnie o żywych krawędziach mogą prowadzić do ostrych krawędzi i słabych punktów, które mogą powodować łamanie i pękanie drewna. Innym powodem jest to, że nie każdy stół z żywicy live edge ma gładki blat do jedzenia, pisania i innych czynności, które wymagają płaskiej powierzchni. Z powodu tych wad, wielu stolarzy podjęło się tworzenia projektu stołu epoksydowego live edge, który wykorzystuje syntetyczny klej, żywicę epoksydową. Substancja ta służy do łączenia przedmiotów lub powlekania ich, aby nadać im ładne wykończenie. Stosowanie żywicy epoksydowej do wypełniania szczelin między kawałkami drewna o żywych krawędziach jest jednym z najczęstszych sposobów wzmocnienia elementu i jego odporności na potencjalne uszkodzenia i nierówną powierzchnię.

Stół z żywicy Live Edge ze strumieniem kolorowej żywicy epoksydowej biegnącej przez środek jest często określane jako „stolik rzeczny”. Wielu stolarzy używa tego stylu stołu epoksydowego z żywą krawędzią, ponieważ wydłuża on trwałość elementów i pomaga im wyróżnić się wśród innych stołów z żywą krawędzią.


Stół ż żywicy Live Edge – Co musisz wiedzieć

1. Stół z żywicy Live Edge jest bardziej jak sztuka niż mebel

Co przez to rozumiemy? Pomyśl o tym: żadne dwa stoły z żywicą epoksydową na żywo nie będą takie same, ponieważ wszystkie będą miały swoje unikalne cechy. Dodatkowo jest miejsce na kreatywną interpretację, gdy powstaje epoksydowy stół rzeczny. Z tego powodu prosząc o zamówienie niestandardowe, musisz podać jak najwięcej referencji, aby pasowały do ​​projektu w Twojej głowie. W przeciwnym razie otrzymasz niesamowicie wyjątkowy mebel, który może nie pasować do tego, czego chciałeś.

Ponieważ stoły Live Edge wykorzystują naturalne kontury drewna, nie zawsze znajdziesz idealny prostokąt, kwadrat lub okrągły kształt, jak w przypadku mebli inspirowanych komercyjnie. Naturalne kontury drewnianych krawędzi nadają każdemu stolikowi rzecznemu bardziej rzeźbioną jakość.

2. Możesz umieścić obiekty w swoim stole z żywicy Live Edge

Jeśli potrzebujesz stół z żywicy Live Edge, który opowie więcej historii i będzie miał dla Ciebie więcej znaczenia, możesz odlewać obiekty w żywicy epoksydowej. Na przykład, jeśli kochasz plażę, możesz stworzyć kawałek, który otacza muszle i piasek w niebieskiej żywicy epoksydowej, aby stworzyć stół oceaniczny.


3. Możesz użyć różnych kolorów

Żywica epoksydowa, z której składa się twój epoksydowy stół rzeczny, zaczyna być przejrzysta po pierwszym zmieszaniu, ale możesz dodać kolorowy pigment lub płynne barwniki do żywicy epoksydowej, aby uzyskać dowolny kolor. Jeśli masz zamiar uzyskać informacje techniczne, możesz użyć więcej niż jednego koloru i użyć różnych poziomów przezroczystości.

4. Poszukaj przykładów stołów z żywicy Live Edge, które lubisz

Wiąże się to z pierwszym punktem. Jeśli podoba Ci się wygląd konkretnego stołu epoksydowego na żywo, skontaktuj się z nami, aby sprawdzić, czy możemy stworzyć stół podobny do tego, który znalazłeś w swoich poszukiwaniach.

stół z żywicy Live Edge
stół z żywicy Live Edge

5. Stelaż do stołu z żywicy

Tworzony przez nas stół z żywicy Live Edge można dostosować do kształtu nóg, które mocujemy do stołu. Nasze nogi są na ogół metalowe, ponieważ zapewniają wystarczającą wytrzymałość i trwałość, aby utrzymać ciężki stół.

6. Jaki rozmiar stołów z żywicy Live Edge

Jest to stosunkowo proste do ustalenia, ale od samego początku musisz wiedzieć, jaki rozmiar stołu epoksydowego Live edge chcesz uzyskać. Pamiętaj, że te stoły wykorzystują prawdziwe drewniane foszty, więc nie ma standardowego rozmiaru. Niektóre płyty można skrócić ze względu na wielkość drzewa, a inne mogą być wyjątkowo długie – idealne na stoły konferencyjne!

Najlepszym sposobem na określenie potrzebnego rozmiaru jest wiedza, ile osób będzie siadać przy stole i ile miejsca będziesz mieć na stół z żywicą epoksydową. Oferujemy różne rozmiary, a jeśli nie masz pewności, jakiego rozmiaru potrzebujesz, zawsze możesz skontaktować się z nami w celu uzyskania pomocy.

Meble Live Edge są świetnym dodatkiem do każdego domu, zwłaszcza jeśli chcesz czegoś wyjątkowego pod każdym względem. Ale są rzeczy, które musisz wiedzieć o żywych stołach epoksydowych, które pomogą Ci przy zakupie jednego dla siebie. Niektóre z tych rzeczy obejmują rozmiar stołu, rodzaj nóg, kolory, których chcesz uzyskać i wiele więcej. Znajomość tych rzeczy przed zakupem stołu epoksydowego Live Edge pomoże nam zaprojektować stół, który będzie dla Ciebie idealny.

Ile kosztuje stół z żywicy Live Edge?

Duży stół epoksydowy do jadalni zazwyczaj kosztuje około 6000zł, w zależności od rozmiaru i nóg, które wybierzesz do swojego stołu. Jeśli potrzebujesz elementu niestandardowego, koszt będzie zależał od kilku innych czynników, w tym robocizny, ale możemy podać wycenę przed zakupem niestandardowego stołu epoksydowego.

Dlaczego stoły epoksydowe Live Edge są drogie?

Stół rzeczny z żywicy epoksydowej jest droższy niż inne stoły, ponieważ materiały do ​​stworzenia stołu rzecznego są znacznie droższe. Ponadto proces ten może być skomplikowany i czasochłonny, dlatego musimy zastanowić się, ile pracy musimy włożyć w wykonanie stołu z żywicy Live Edge.


Czy możemy zostawić korę w stole epoksydowym Live Edge?

Nie, musimy usunąć korę z twojego stołu epoksydowego Live Edge. Usuwanie kory ma na celu zapewnienie, że żywica epoksydowa będzie przylegać do drewna bez żadnych komplikacji. Kora z czasem może się odłupać, a jeśli nie usuniemy jej przed wylaniem żywicy epoksydowej, żywica może się odłupać. Powoduje to uszkodzenie stołu epoksydowego Live Edge i zmniejsza jego trwałość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *