www.madej-handmade.pl

Stolik z żywicy epoksydowej i plastra drewna to świetny prezent

Stolik z żywicy epoksydowej oprócz tradycyjnego zastosowania ma też wiele innych możliwości, aby mebel posłużył jako wyjątkowa i designerska dekoracja Twojego domu. Taki stolik może zdobić mieszkanie, balkon, a nawet altankę.
Jednym ze sposobów jest wykorzystanie go jako stojaków na kwiatki. Takie oryginalne zastosowanie może stanowić świetną kompozycję. Stół z żywicy i plastra drewna to świetny prezent.

Zastosowaniem, które będzie niezwykle widowiskowe, a przy tym praktyczne jest umieszczenie takiego stolika w sypialni obok łóżka. Stanie się on idealnym miejscem na świece, kubek z herbatą, czy nawet telefon.

Sea surf czyli morska fala na stoliku kawowym

Bardzo mocnym trendem stał się motyw fal morskich na stolikach, które wykonane są przez połączenie błękitnego pigmentu z żywicą epoksydową. Na grupach, czy instagramie znajdują się liczne inspiracje i sposoby na ich wykonanie. Piana morska, którą wykonuje się za pomocą białego barwnika i opalarki, daje efekt 3D i wygląda widowiskowo w każdym pomieszczeniu. Motyw morski jest również uspokajający i wpływa na uczucie relaksu.

Deska-dekoracyjna-z-żywicą
Zalewanie niebieską żywicą deski dekoracyjnej

Stół z żywicą i efekt rzeki

Podstawowym i najbardziej znanym pomysłem na aranżację stołu z żywicy jest dodanie kolorowych barwników – tu gama jest przeogromna i pomysły nieograniczone. Kolory można mieszać, łączyć, używać perłowych, metalicznych i brokatowych pigmentów, lub fotoluminescencyjnych czyli tych świecących w ciemności. Jedyne, co stanowi ograniczenie to fantazja. Dostępne są kolory mocne, jak i pastelowe, a znajdziemy je praktycznie bez problemu, bo gama jest ogromna.

Stolik-kawowy-z-niebieska-zywica
Stolik kawowy z plastra dębu z niebieską żywicą

Kwiaty w żywicy epoksydowej

Inne pomysły na aranżacje ciekawego stolika kawowego to m.in. użycie suszonych kwiatów, motylków czy muszel, które są zatopione w żywicy. Wyglądają one, jakby dosłownie zatrzymały się w powietrzu i tworzą delikatną kompozycję, która zdaje się być bardziej uniwersalna do salonu, przez swoje neutralne kolory. Oczywiście i tych kolorystykę można dopasować, stworzyć coś niecodziennego i szalonego.

Żywica-z-kwiatami
Żywica z suszonymi kwiatami

Stolik z żywicy epoksydowej i zatopione błyskotki

Trend, który zaczyna się pojawiać jest także umieszczenie wewnątrz koryta lub szczelin w drewnie kryształków, kuleczek, szklanych diamencików, kamyków ozdobnych lub nawet monet. Jest to rozwiązanie wpadające w glamour, na pewno niebanalne i mam nadzieję, że będzie rozpowszechniane, gdyż mogą pojawić się tu bardzo interesujące propozycje.

Epoxy resin minimalist product golden decor still life
Żywica ze złotym

Gorąca lawa wulkaniczna z żywicy

Przeciwieństwem fal morskich, których na rynku jest aż nadto, jest motyw lawy – nieco mniej spotykany, ale z pewnością wart uwagi. Czerwone, ogniste, płynące koryto robi efekt Wow w każdym pomieszczeniu. Wrażenie gorąca, które znajduje się wewnątrz drewna ociepla też pomieszczenie i jest to motyw, który przyciągnie wzrok każdego gościa.

Wypalanie w drewnie jest nie lada wyzwaniem

Mimo, że nie trzeba mieć zręcznej ręki i niezwykłych umiejętności. Odbywa się ono pod wysokim napięciem prądu (50/60Hz 1~ 228V). Efekt jaki powstaje na drewnie można porównać do uschniętego drzewa bez liści, lub piorunów w czarnym kolorze. Jest to na pewno innowacja warta uwagi, gdyż wypalenia te można również uzupełnić pigmentem w wybranym kolorze. Efekt jest piorunujący ;).

Stolik z kilku plastrów drewna

Ostatnio często rzuca się w oczy wykonanie stolika, wewnątrz którego są małe okrągłe plastry drewna. Takie rozwiązanie również znajduje swoich fanów. Plastry mogą się różnić – pochodzić z różnych gatunków drewna, co uwydatnia jak piękne i różnorodne może ono być, jednak spotykane jest też rozwiązanie, gdzie plastry są takie same wielkością i gatunkiem, mają dokładnie to samo pochodzenie.

Niektóre stoliki wewnątrz tworzą prawdziwe dzieła sztuki

Zatapianie są w nich miniaturowe skarby, nurkowie, łódki, palmy, piasek, rafy koralowe i rybki, a każdy detal jest tam dokładnie dopracowany. Spotkałem się również z motywem miasta, oceanu, do którego wskakuje wieloryb czy orka, czy akwarium, które wygląda jak żywe. Ciekawym pomysłem było tez wykonanie zaśnieżonych gór wraz z wspinającymi się podróżującymi. Tutaj niezbędny jest czas, niezwykła szczegółowość i obłędna fantazja, ale efekt może przerosnąć najśmielsze oczekiwania. Co na pewno jest niecodzienne – zdarzają się stoliki, w których zatopione są np. naboje z broni, czy motoryzacyjne elementy, lub np. takie, gdzie w żywicy epoksydowej znaleźć można imitację banknotów, narkotyków, tabletek, prezerwatyw i kluczyków do auta, co jest formą można rzec odrobinę gangsterską.

Stolik wykonany z plastra z żywicy komponuje się idealnie przede wszystkim z wnętrzem jasnym, kolorem butelkowej zieleni, cegłą, dobrze wygląda w połączeniu z innym drewnem, a także z czernią. Pomysłów na aranżacje jest mnóstwo, tylko od Ciebie zależy jak wyglądać będzie w Twoim domu! Zapraszamy do naszej oferty na stół z żywicy i plastra drewna.

#stolik #zywica #zywicaepoksydowa #plasterdrewna #stolikzplastra #drewno #handmade #rekodzielo #woodwork #woodworking #design #recznierobione #art #interior #dekoracje #wood #homedecor #stolarz #stolik z żywicy epoksydowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *