www.madej-handmade.pl

Podstawowe pytanie, które się nasuwa to czym jest styl industrialny i na czym polega.

Swoje początki i inspiracje ma u źródeł dużych fabryk, pustostanów i opuszczonych magazynów, stąd jego inna nazwa- styl przemysłowy.

Jest to styl dosyć minimalistyczny, ale podstawową i najważniejszą cechą jest funkcjonalność – wszystko tu ma swoje zadanie, by ułatwić mieszkańcom codziennie życie. Najczęściej przedmioty, które możemy znaleźć w tego typu wnętrzu są wykonane z surowców i brak w nim wielu nieużytecznych ozdób.

Wolna przestrzeń to kolejna istotna sprawa przy aranżacji mieszkania

– powinno być jej sporo. Można zrezygnować z dzielenia pomieszczeń na mniejsze na korzyść większego komfortu i połączeń np. kuchni z salonem. Jeśli pojawiają się rzeczy, to najczęściej ulokowane są w stylowych pudełkach czy koszykach. W kuchni stylizowanej na LOFT częstym widokiem są puste, matowe i ciemne blaty. Przede wszystkim stawia się na prostotę i oszczędność w formie.

Bardzo dobrym rozwiązaniem do wnętrza w stylu industrialnym są  posadzki żywiczne – nadają jednolitą strukturę, są bardzo łatwe do utrzymania czystości, wodoodporne i niezwykle trwałe na uszkodzenia czy ścieranie. Są również odporne na chemię czy promieniowanie UV.
Faworytem mieszkań typu LOFT są także stoliki kawowe z plastra drewna i żywicy epoksydowej. Wyglądają niezwykle elegancko i nowocześnie, a także zawierają naturalny element – plaster drewna i są wielofunkcyjne. Stanowią must have w mieszkaniu urządzonym industrialnie.

20210616 235940
Stolik kawowy z żywicy
stolik z zywicy wino handmade drewnk sloje
Słoje plastra dębu

Kolorystyka tego typu wnętrz jest dosyć prosta

– są to głównie czernie, biele i szarości połączone z drewnem, metalami, betonem, cegłą, stalą czy kamieniem. Istotną rolę odgrywa też oświetlenie – powinno być ciepłe, dobrze komponują się też lampki i oświetlenie typu LED, czy kominek. Dodatki do mieszkania industrialnego są użytkowe i wielofunkcyjne. Często spotykane w stylu industrialnym są też zielone rośliny – mogą to być zioła, które są praktyczne przy użyciu w celach kulinarnych, ale stanowią też element dekoracyjny. Duże okna i przeszklenia także mogą nadać charakteru pomieszczeniom.

Bedroom in loft
Sypialnia styl loft

Styl przemysłowy jest bardzo nowoczesny i ciekawy.

Kojarzony jest z dynamicznymi młodymi osobami, lecz także wielkomiejskimi biurami i gabinetami. Niemniej jednak może pasować on do każdej mocnej osobowości, która stawia na to, by mieszkanie przede wszystkim służyło człowiekowi. Jeśli zainteresowały Cię drewniane inspiracje, lampki i stoliki ze zdjęć to zachęcamy do kontaktu i sprawienia sobie spersonalizowanego projektu, który wykonamy dla Ciebie. Przedmioty ze zdjęć wykonane są w 100% z naturalnych materiałów handmade i będą idealnie wpisywać się w trendy stylu industrialnego.

Lampka-led-z-zywicy-handmade-niebieska
Lampka-led-z-zywicy-handmade-niebieska
Lampka-led-niebieska-z-zywicy
Lampka-led-niebieska-z-zywicy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *