www.madej-handmade.pl

Stolik kawowy jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia naszego salonu.

Dzięki niemu będziemy w stanie przyjmować naszą rodzinę, bliskich lub znajomych, których możemy ugościć kawą lub słodkościami. Jest przydatny również w domowej strefie wypoczynku, idealnie pasuje do towarzystwa wystawnego fotela. Aby jednak zapewnić sobie odpowiednie miejsce spotkań, należy zadbać o jak najlepszy stolik kawowy dostępny na rynku.

Bez nazwy 18
Salon w stylu minimalistycznym

Czym powinien wyróżniać się nasz stolik kawowy?

Przede wszystkim należy zastanowić się czy stolik w Twoim pomieszczeniu będzie grał jedną z głównych roli w aranżacji lokum, czy ma komponować się i stanowić dodatek do reszty kompozycji. Kolejnym pytaniem jest na jaką wielkość można sobie pozwolić – jeśli stolik ma służyć jako niewielki element ozdobny, na którym chcemy ułożyć bukiet kwiatów, ramkę ze zdjęciem czy filiżankę kawy, warto wybrać niewielki rozmiar. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że głównym zamiarem jest goszczenie przy nim innych osób, należy wziąć pod uwagę również wysokość stolika, która będzie komfortowa i wygodna do spoczynku (krzeseł, kanapy), a także wymiary, aby zmieścić na nim szklanki czy ciasto.

Jeśli w Twoim domu stawiasz na minimalizm , to stawiaj na nowoczesny stolik kawowy.

Jeśli w domu przebywają dzieci, to okrągły stolik sprawi się lepiej – ograniczysz niebezpieczeństwo uderzenia się o kant blatu. Jeśli nie chcesz wymieniać stolika kawowego co kilka lat z uwagi na rysy, zniszczenia i otarcia, to wybieraj materiały trwałe (jak np. drewno z żywicą czy marmury).

Na rynku dostępnych jest wiele modeli stolików kawowych. Każdy z nich wyróżnia się jakimiś argumentami, niemniej jednak najlepszą opcją na dzień dzisiejszy wydaje się stolik kawowy z plastra drewna zalanego żywicą epoksydową.

Powyższe rozwiązanie idealnie wpisuje się w nowoczesne trendy domów i mieszkań, które najczęściej wypełnione są jasnymi przestrzeniami i świetnie komponują się z naturalnymi elementami, takimi jak drewno (więcej o drewnie pisaliśmy tutaj). Dodatkowo dzięki swoim wymiarom, stolik kawowy z plastra pozwala nam na uzyskanie odpowiedniej przestrzeni, dzięki której ugościmy gości podczas wizyty w naszym domu lub mieszkaniu. Bez wątpienia mebel pozostanie zauważony w Twoim domu.

Jak widać, propozycja wykonana z plastra zalanego żywicą jest nie tylko atrakcyjna dla oka, lecz także i funkcjonalna.

Ponadto, przy zamówieniu stolika, który jest wykonywany jako rękodzieło można dostosować kształt i rozmiar do swoich upodobań. Jednym z kluczowych elementów przy takim meblu są nogi – można zdecydować się na typowo nowoczesne nóżki, lub na typowo klasyczne, wystawne i ozdobne, wyjęte rodem z pałacu. Jest to główny argument przemawiający za faktem, że stolik łączy elegancję z nowoczesnymi trendami mieszkań.

Oświetlenie pomieszczenia gra kluczową rolę, jeśli chodzi o dobór takiego stolika. Przy kolorowych lub ekstrawaganckich stołach trzeba dostosować światło do wyglądu stołu, by pasował on do wnętrza, Przy stolikach wykonanych z drewna wypełnionego żywicą epoksydową sprawa jest prosta – dobrze wyglądają przy jasnym świetle dziennym, sztuczne światło żyrandoli i lamp podkreśla strukturę plastra, a ponadto lampki nocne także są doskonałym zestawieniem z tym elementem wyposażenia. Jest to więc stolik bardzo uniwersalny, a zarazem rzadko spotykany.

Co ciekawe, istnieją również gadżety wykonane z żywicy epoksydowej, które idealnie wpisują się w trendy i komponują z tego typu meblem w gotową, bardzo nowoczesną, funkcjonalną i stylową całość. Jedną z nich są specjalnie ręcznie wykonywane lampki ledowe z żywicy, które można dobrać sobie kolorystycznie pod tego typu stolik, tak, aby współgrały z wystrojem. Przedstawiamy na zdjęciu naszą inspirację tego typu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *