www.madej-handmade.pl

Jaki stolik kawowy do małego salonu?

Stolik kawowy w salonie to ważny element. Nie tylko spaja całe pomieszczenie, ale jest również niezbędnym elementem funkcjonalnego salonu. Na stoliku kawowym trzymasz napoje podczas rodzinnego wieczoru filmowego, plansze do gry podczas wieczoru gier, a może nawet laptopa pracując zdalnie z domu.

Kiedy masz mały salon, możesz ulec pokusie rezygnacji ze stolika kawowego na rzecz większej powierzchni podłogi, ale nie musisz z niego rezygnować. Stolik po prawej stronie nie sprawi, że pokój będzie zbyt ciasny. Musisz tylko wiedzieć, jak wybrać stół, który będzie pasował do Twojej małej przestrzeni.

Jaki kształt stolika kawowego wybrać okrągły czy prostokątny?

Chociaż najpopularniejsze są okrągłe lub prostokątne stoliki kawowe, są one dostępne w wielu różnych kształtach, wysokościach i szerokościach, więc z pewnością znajdziesz odpowiedni dla swojej przytulnej przestrzeni. W mniejszych salonach najlepiej sprawdzają się stoliki kawowe o owalnym lub prostokątnym kształcie, ponieważ wąska szerokość pozwala na wygodne dopasowanie ich w ciasnym miejscu. Jeśli masz dzieci, wybierz kształt, który ma zaokrąglone krawędzie lub wcale, ponieważ ostre rogi stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Stolik kawowy do małego salonu – Jaki rozmiar

Przestrzeń w Twoim salonie jest mniejsza, najlepiej wybrać mniejszy stolik kawowy, a nie taki, który jest duży i nieporęczny. Przed zakupem czegokolwiek zmierz przestrzeń, aby upewnić się, że wysokość, długość i szerokość nie tylko pasują do przestrzeni, ale będą wyglądać atrakcyjnie wizualnie, a nie przytłaczająco lub topornie.

Jaka wysokość stolika kawowego do małego salonu?

Wysokość twojego stolika do kawy powinna być zbliżona do wysokości siedzenia twojej sofy. Każdy wyższy będzie wyglądać niezręcznie i apodyktycznie na twojej małej przestrzeni. Zbyt niski stolik kawowy może nie być tak funkcjonalny, jak byś chciał. Umieszczenie napojów lub innych przedmiotów na niskim stoliku do kawy może być nie wygodne z pozycji siedzącej na sofie.

Stolik-kawowy-do-malego-salonu-z-olchy
Stolik-kawowy-do-malego-salonu-z-olchy

Stolik kawowy do małego salonu – Jaka długość i szerokość

Długość i szerokość stolika kawowego powinny pozostawić około 45cm między krawędzią stołu a sofą i krzesłami. Daje to wystarczająco dużo miejsca, aby łatwo poruszać się po salonie. Prawdopodobnie z powodu tych parametrów możesz potrzebować mniejszego stolika kawowego, niż początkowo sądziłeś.

Dodatkowe miejsce do siedzenia

Małe salony mają zwykle ograniczoną liczbę miejsc, więc zalecamy skorzystanie ze stolika kawowego, który może służyć jako dodatkowe miejsce. Ławki, tafty, a nawet kufry mogą na co dzień służyć jako stoliki kawowe. Następnie, gdy potrzebujesz więcej miejsc do siedzenia, możesz szybko przekształcić je w wygodną przestrzeń do siedzenia dodatkowych gości.

Stolik kawowy do małego salonu z schowkiem

Jeśli nie masz w salonie miejsca na półkę na książki, szafkę z grami planszowymi lub kosz na koce do rzucania, wybierz stolik kawowy z wbudowanym schowkiem. Funkcjonalny kufer, podnóżek do przechowywania, ławka do przechowywania materiału lub stół z miejscem na kostkę pod spodem to świetne opcje oszczędzające miejsce.

Wygodne funkcje dostawek do stolika

Stoliki z przedłużkami dają możliwość dostosowania ich rozmiaru w zależności od okazji. Rozważ stolik kawowy, który ma ukryty drugi stolik, który możesz wyciągnąć, aby uzyskać większą powierzchnię. Co więcej, wyjmowane tace, które spoczywają na stole, sprawiają, że goszczenie jest proste, ponieważ możesz usiąść wokół stołu, aby przekąsić i podzielić się przystawkami w całym pokoju.

8 odmian drewna na stolik kawowy

Stolik kawowy do małego salonu
Stolik kawowy do małego salonu

Urządzając mały salon, nie ograniczaj się do tradycyjnych stylów. Najpopularniejszy styl stolików kawowych może po prostu nie pasować do Twojej przestrzeni. Zamiast tego wykaż się kreatywnością i wybierz elementy, które pasują zarówno do rozmiaru, jak i stylu Twojej przestrzeni. Niezależnie od tego, czy jest to stół z plastra drewna i żywic, podnóżek, Twój stolik kawowy może być wyjątkowym i użytecznym elementem, który idealnie i elegancko wpasuje się w Twoją małą, ale przytulną przestrzeń.

Styl industrialny w twoim mieszkaniu – jak urządzić wnętrze LOFT? Przeczytaj tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *