www.madej-handmade.pl

Jaki kolor żywicy do stołu wybrać? Sprawdź 10 naszych propozycji

Wybieranie koloru do stołów z żywicy to jedna z moich ulubionych rozrywek. To jest bardzo satysfakcjonujące, jak drewno kontrastuje z żywicą, element może wyglądać zupełnie inaczej z różnymi kolorami żywicy epoksydowej.

Niektóre kolory mogą zrobić lub złamać pokój, jak wiemy. Istnieje kilka zasad, które trzeba przestrzegać podczas dekorowania, które pomogą stworzyć ten ogólny spójny wygląd.

W zależności od wykorzystania stołu lub gdzie będzie on umieszczony, można łatwo zdecydować się na użycie ciepłego koloru lub chłodnego koloru. Jaki kolor żywicy do stołu wybrać? – Śmiałe kolory jak błękit, koralowy róż, butelkowa zieleń i granatowa czerwień będą najlepsze do stołu, który będzie się wyróżniał. Jednak ciepłe kolory, takie jak żółcie, brązy i czerwienie sprawią, że wystrój będzie bardziej przytulny, podczas gdy neutralne i jasne kolory mogą osiągnąć bardziej czysty wygląd.

Jaki kolor żywicy do stołu wybrać? 10 propozycji
Jaki kolor żywicy do stołu wybrać? 10 propozycji

Jeśli chcesz uniknąć używania niewłaściwego koloru, który będzie kolidował z resztą wystroju, najlepiej jest podjąć właściwą decyzję wcześniej.

Oto kilka najlepszych opcji, które możesz rozważyć próbując malować stół

1. Biały kolor żywicy

Nigdy nie można się pomylić wybierając biały kolor żywicy. Jest wszechstronny i czysty, co czyni go jednym z najlepszych i najbezpieczniejszych opcji do wyboru.

Kolor biały sprawi, że stół będzie wyglądać elegancko i drogo, nawet z matowym lub błyszczącym wykończeniem.

Możesz zauważyć, że na białej żywicy brud będzie bardziej widoczny i może to wymagać częstszego przecierania. Jednak te negatywy nie są czymś, czego nie można pokonać.

Jeśli masz problem z podjęciem decyzji, a może nie chcesz, aby reszta wystroju została dotknięta przez jakikolwiek inny odważny kolor, który może kolidować ze schematem kolorów, będzie to znacznie lepsza opcja, aby po prostu trzymać się bieli.

Będziesz miał spokój ducha wiedząc, że biały stół będzie pasował w sam raz.

2. Zielony Stolik kawowy z żywicą

Zielony kolor żywicy to świetny kolor do stołu. Ponieważ należy do rodziny żółto-zielonej, jest to ciepły kolor, który bez wysiłku uzupełni resztę wystroju.

Jest to idealny odcień dla dodania plamy koloru i jest całkiem przyjemny dla oka. Nie wyróżnia się zbytnio, ani nie zanika.

Blat z plastra olchy z zielona i niebieska żywica
Blat z plastra olchy z zielona i niebieska żywica

Butelkowy zielony to oszałamiający odcień zieleni, który wciąż jest bardzo popularny. Jest to również fantastyczny kolor, który idzie naprawdę dobrze z bardziej ziemskich odcieni, takich jak brązy i kolory rdzy.

3. Drewno z różową żywicą

Dla jasnego i odważnego koloru, polecam wybrać koralowy róż.

Jest to nadal ciepły kolor i może być łatwo sparowany z podobnymi kolorami, takimi jak szarości, błękity, żółcie i biel, które dodadzą spójnego, ale stylowego uroku.

Podkładki do kawy z drewna orzechowego z fioletową żywicą
Podkładki do kawy z drewna orzechowego z fioletową żywicą

Ten kolor jest dynamiczny i kobiecy przynosząc wybuch pozytywności i optymizmu.

Jeśli chcesz dodać radosny nastrój do wystroju, stół z różową żywicą lub mały stolik kawowy w tym kolorze doda życia.

4. Stolik kawowy z brązową żywicą

Jaki kolor żywicy do stołu wybrać? – Brąz jest częstym kolorem, który jest używany do stołów z żywicą i to przychodzi w różnych odcieniach brązu.

Jednakże, jeśli chcesz dodać nieco ekskluzywnej i ciepłej atmosfery, wybór stołu w ciemnym czekoladowym brązie będzie idealny do tego.

Ten kolor może mieszać się bezproblemowo z każdym wystrojem i nie będziesz musiał się martwić, czy będzie on kolidował lub będzie raził w oczy.

Kolor ten jest zdecydowanie atrakcyjny i może być sparowany z innymi kolorami, które obejmują biały, zielony, złoty i szary.

5.Stolik kawowy z kremową żywicą

Kiedy po prostu nie mogę się zdecydować, jakoś zawsze kończę wybierając krem. Kolor ten można mieszać z największą ilością kolorów.

Ma to proste bogactwo, które czyni go tak atrakcyjnym, a ponieważ jest to ciepły neutralny kolor, ma urok bycia wesołym i jasnym.

Tak więc, zalewanie stołu kremową żywicą zdecydowanie sprawi, że będzie on wyglądał drogo i uroczo.

6. Żółty kolor żywicy do stołu

Dla jasnego i wesołego koloru, to oczywiście będzie żółty. Ten kolor ma silną reputację, mimo że występuje w ogromnej liczbie odcieni.

Kolor żółty zawsze przyciąga uwagę i na pewno przyniesie entuzjazm, którego szukasz.

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na swój stół, to powiedziałbym, że spróbuj iść w ten kolor.

7. Niebieski kolor żywicy do stolika

Kolor niebieski jest bardziej po chłodnej stronie, ale nadal jest to piękny kolor. Jest to mocny kolor, który jest odważny i śmiały.

Ten kolor stołu będzie wyglądał szczególnie uroczo w eleganckim i nowoczesnym wystroju, zwłaszcza w salonie.

Stolik kawowy z niebieską żywicą nóżki harpin legs
Stolik kawowy z niebieską żywicą nóżki harpin legs

Inny pożytecznie aspekt o kolorze granatowym jest że ty możesz łatwo parować je z innymi kolorami takimi jak szary, żółty, różowy, biały i innymi neutralnymi kolorami.

Stół z niebieską żywicą będzie mocny, ale jednocześnie relaksujący.

8. Perłowy kolor żywicy do stołu

Dla bardziej czystego i miękkiego koloru do zalewania stołu, perłowy jest świetną opcją. Jest to kolor, który jest znany z tego, że przynosi spokojne uczucia i tworzy ten kojący efekt.

Podkładki pod kubek z drewna orzechowego ze perłową żywicą
Podkładki pod kubek z drewna orzechowego ze perłową żywicą

Kiedy jest używany w dekoracji domu, kolor ten natychmiast sprawi, że poczujesz się bezpiecznie, spokojnie i zrelaksowany, ale meble, które są w tym kolorze będą wyglądać pięknie i elegancko.

9. Czarny kolor żywicy na stolik kawowy

Zalanie stołu, czarną żywicą może przekształcić i uczynić, że stół wygląda niesamowicie drogo. Jeśli dodajesz ten stół do klasycznego wystroju, to pójście w kolor czarny będzie najlepszym wyborem.

Stolik kawowy z plastra akacji z czarną żywicą
Stolik kawowy z plastra akacji z czarną żywicą

Ten kolor kojarzy się z elegancją, klasycyzmem i dodaje uroku do wystroju.

Czarny stół z żywicą ma tą zaletę, że będzie pasował do wystroju od bieli po szarości.

10. Granatowo niebieski kolor żywicy do stolika kawowego

Jest to absolutnie wspaniały kolor i jeśli chcesz naprawdę zrobić ten stół, jest to jeden z najlepszych kolorów do stołów z żywicy.

Stolik-kawowy-do-malego-salonu
Stolik-kawowy-do-malego-salonu

Jest jasny, głośny i kolorowy, co czyni go doskonałym dodatkiem do każdego obszaru, w którym będzie umieszczony.

Jednak ten kolor może nie pasować do wszystkich dekorów, więc trzeba będzie dokładnie rozważyć, czy będzie to w porządku mieć jasny granatowy stół z resztą wystroju.

Jaki kolor żywicy do stołu wybrać? – Podsumowanie

Wybór koloru żywicy dla stołu jest absolutnie ekscytujący.

Kluczem do wybrania odpowiedniego koloru będzie staranne zdecydowanie, czy ten, kolor który lubisz, będzie uzupełniał resztę twojego wystroju.

Ale jeśli nie jesteś zbyt zdecydowany na konkretny kolor stołu, który będzie pasował do wystroju, to każdy z kolorów żywicy powyżej będzie najlepszy.

W rzeczywistości, każdy z tych kolorów sprawi, że każdy stolik kawowy z żywicą będzie wyglądał wybitnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *