www.madej-handmade.pl

Jak dopasować stolik z żywicy do swojej sofy?

Stoliki kawowe z żywicy są doskonałym dodatkiem do Twojego salonu, ponieważ mogą służyć wielu celom. Stolik kawowy może nie tylko uzupełnić wystrój salonu lub pokoju rodzinnego, ale może również zapewnić miejsce do przechowywania oraz miejsce na jedzenie i napoje. Znalezienie odpowiedniego stolika z żywicy pasującego do sofy może być trudnym przedsięwzięciem, ponieważ stolik kawowy z żywicy może służyć tak wielu celom. Ponadto nowoczesne stoliki kawowe występują również w szerokiej gamie stylów i rozmiarów. Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać idealny stolik kawowy z żywicy pasujący do Twojej sofy, nasze wskazówki mogą naprowadzić Cię na właściwy trop.

Salon sofa stolik z żywicy
Salon sofa stolik z żywicy

1. Stolik z żywicy jak wybrać odpowiednią wysokość?

Jeśli godzinami zmagałeś się z pomysłem wybrania stolika kawowego do salonu, o wiele łatwiej jest zacząć od planu. Najpierw zacznij od zmierzenia swojej sofy. Będziesz chciał zwrócić szczególną uwagę na wysokość zarówno podłokietników, jak i siedziska sofy. Średnia wysokość podłokietników sofy zależy od rodzaju sofy, którą posiadasz. Jednak w przypadku sofy o standardowej konstrukcji wysokość ta wynosi około 70cm. Będziesz także chciał zmierzyć wysokość poduszek do siedzenia, która wynosi średnio około 50cm. Te pomiary są ważne, ponieważ pomogą Ci określić wymiary stolika kawowego, który wybierzesz.

Wysokość stolika kawowego jest bardzo ważna i powinna być mniej więcej taka sama jak wysokość siedziska na kanapie. Wybierając stolik kawowy o tej wysokości ułatwi Ci chwytanie rzeczy ze stołu bez konieczności wstawania z kanapy. Sofa, która jest wyższa niż przeciętna wysokość siedziska sofy, będzie wymagała wyższego stolika kawowego. Natomiast sofa o niższej wysokości będzie wymagała niższego stolika kawowego.

2. Stolik z żywicy – Jaka powinna być jego długość?

Bardzo ważna jest również długość stolika do kawy, ponieważ chcesz, aby wymiary były proporcjonalne do Twojej kanapy. Stolik kawowy, który jest o połowę mniejszy niż rozmiar sofy, nie tylko będzie wyglądał, jakby był nieproporcjonalny. Utrudni również dotarcie do stolika kawowego osobom siedzącym po obu stronach sofy. Stolik kawowy tej samej długości co sofa lub dłuższy nie będzie uzupełnieniem sofy. Zamiast tego ta sytuacja stworzy konkurencję między sofą a stolikiem kawowym o centralny punkt pokoju. Zbyt długi stolik kawowy może również pozostawiać mało miejsca na wyciąganie nóg lub manewrowanie wokół stołu, gdy zdecydujesz się wstać.

Dobrym rozwiązaniem jest stolik kawowy o długości około trzech czwartych długości sofy. Zapewni to wystarczającą ilość miejsca na ruch na obu końcach stołu. Ponadto, jeśli sobie tego życzysz, zostawi ci to również dużo miejsca do przechowywania przedmiotów dekoracyjnych, a także talerzy i filiżanek.

Stolik kawowy z akacji z brązową żywicą do salonu
Stolik kawowy z akacji z brązową żywicą do salonu

3. Stolik z żywicy – Jaki kształt wybrać?

Znalezienie odpowiedniego kształtu stolika kawowego, który będzie pasował do Twojej sofy, dotyczy raczej tego, co najlepiej pasuje do wystroju pokoju, niż samej sofy. Jeśli próbujesz wybrać między okrągłym a prostokątnym stolikiem kawowym, okrągłe stoliki mogą stanowić szczególnie atrakcyjną opcję, gdy są ustawione w pobliżu bardzo pudełkowej sofy. Jeśli twój pokój jest mały, lepiej sprawdzi się prostokątny stolik kawowy. Jeśli Twój pokój jest większy lub sofa jest sofą modułową, okrągły stół może się sprawdzić, aby zapewnić kontrast z kształtem sofy. Dopóki między stolikiem z żywicy a sofą jest co najmniej 30 cm prześwitu, będzie mnóstwo miejsca na łatwe manewrowanie wokół stołu.

Salon sofa stolik kawowy
Salon sofa stolik kawowy

4. Jaki styl stolika kawowego wybrać?

Stoliki kawowe występują w wielu stylach i wykończeniach. Jeśli chcesz wybrać najlepszą opcję, wybierz projekt stolika kawowego z żywicą, który pasuje do elementów wystroju większości mebli w pokoju. Nie musisz próbować dopasowywać stolika kawowego do sofy, chyba że jest to Twój preferowany styl. Jeśli bardziej minimalistyczny design jest tym, czego szukasz w nowoczesnej sofie, elegancki szklany stolik kawowy załatwi sprawę. Jeśli Twój projekt jest industrialny, poszukaj stolików kawowych wykonanych z litego drewna i żywicy epoksydowej, o gatunkach drewna na stolik przeczytasz tutaj. Wreszcie, jeśli wolisz bardziej tradycyjny styl, stolik kawowy z rzeźbionymi nogami i wykończeniem z naturalnego drewna może zapewnić miękki, wyrafinowany wygląd, który starasz się osiągnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *