www.madej-handmade.pl

Stolik kawowy z plastra drewna jest czasochłonny

Stolik kawowy wdarł się do naszych salonów i zyskał sympatie kawoszy. Osoba, która nigdy nie miała do czynienia z pracą nad takim meblem może się zastanawiać skąd moda na tego rodzaju wyposażenie wnętrza. Dlaczego wytworzenie stolika z plastra drewna jest takie czasochłonne, a przede wszystkim drogie? Czemu nie kupić gotowego plastra drewna, jeśli przyłączenie do niego nóżek jest czynnością, którą powinno wykonać samodzielnie większość osób (przede wszystkim płci męskiej)? Otóż odpowiedzią na to pytanie jest przedstawienie samego procesu, podczas którego wytwór powstaje. Do wyrobu stolików, stołów czy ław tego typu niezbędna jest żywica epoksydowa. Jest to materiał, któremu niestraszne są wszelkie uszkodzenia, czyszczenie, a nawet deszcz. Sprawia to, że ten nowoczesny i stylowy mebel może stanąć nawet w altance.

Stolik kawowy z plastra z żywicą
Stolik kawowy z plastra drewna z żywicą

Przygotowanie plastra do wyrobu to głównie planowanie, szlifowanie go, natomiast produkcja składa się z takich procesów, jak: odmierzanie, barwienie żywicy, czyszczenie, wypełnianie żywicą dziur i ubytków plastra, utwardzanie, zabezpieczenie, opalanie i lakierowanie.

Żywica jest materiałem stosunkowo drogim, a to, co jest głównym wyznacznikiem tego rękodzieła to czas – każda warstwa żywicy epoksydowej potrzebuje około nocy (w najlepszym przypadku) na wyschnięcie. Praca rozpoczęta szybciej może zniszczyć cały wyrób, sam przebieg jest długi i wymaga cierpliwości, a przede wszystkim umiejętności. To właśnie stąd powstała moda na stoliki kawowe z plastra drewna w klimacie natury i dzikości. Drewno to klasyka i elegancja, wykonane ze smakiem potrafi przekazać nietuzinkowe wyczucie stylu właściciela. Nie wiesz jak wybrać stolik zajrzyj tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *